شركت بازرگاني ققنوس - سهامي خاص

واردات كالا از چين، واردات کالا از دبی، واردات کالا از سایت خارجی، ترخيص كالا از گمرك

 

 

مراحل واردات كالا از چين - مراحل واردات كالا از چين با سرمايه كم

مراحل واردات كالا از چين , مراحل واردات كالا از چين با سرمايه كم , مراحل قدم به قدم واردات كالا , واردات كالا , واردات كالا از چين , مراحل قدم به قدم واردات از چين , چگونه از چين كالا وارد كنيم , چگونگي واردات كالا , شركت واردات از چين , راهنما واردات از چين , آموزش بازرگاني , نحوه واردات از چين

در ابتدای انجام مراحل واردات کالا از چین ، باید به این نکته توجه کنید که آیا فروشنده و یا تولید کننده کالا مورد نظر خود را در خارج از کشور شناسایی نموده اید یا خیر ، پس ابتدا باید تولید کننده محصول مورد نظر شناسایی شود . این کار نیازمند صرف زمان زیادی است و شرکت بازرگانی ققنوس همراه شما در یافتن فروشنده مناسب محصولتان خواهد بود .

سپس ، باید از فروشنده ای که یافته اید ، مشخصات فنی و لیست قیمت را استعلام نمایید .

قبل از اقدام به خرید انبوه و واردات کالا از چین ، باید یک نمونه از محصول را بررسی کامل نمایید . و بعد از آن یک پیش فاکتور از فروشنده با شرایط و مفاد دو جانبه و رعایت نکات لازم در آن دریافت و بررسی کنید.

بعد از توافق در پیش فاکتور ، باید اطلاعات کافی از تعرفه گمرکی و شرایط واردات کالای مزبور را نیز بررسی و مراحل آن را مطالعه نمایید و قوانین را نیز به خوبی رعایت کنید.

اگر تمام موارد پیش فاکتور و قوانین گمرکی را آنالیز نمودید و شرایط مناسب بود ، هزینه های گمرکی و حمل و نقل را نیز در نظر بگیرید و سپس تصمیم گیری نهایی را انجام دهید.

قیمت نهایی هر کالا را محاسبه کنید . این قیمت نهایی ، شامل تمام هزینه های واردات و ترخیص و هزینه های حمل و نقل و… میباشد.

تمام امور مربوط به واردات کالا از چین را بررسی و بودجه بندی کنید .

در خصوص پرداخت نهایی مبلغ کالا ، با فروشنده ، توافق کنید .

در مورد شیوه حمل و نقل کالا و زمان حمل و تحویل بار نیز هماهنگی لازم را انجام دهید .

از مجوز ها و استاندارد های واردات و همچنین اسناد حمل که باید ارائه شود و… اطلاعات کامل داشته باشید

مهم ترین مسئله ، داشتن کارت بازرگانی است . اگر کارت بازرگانی داشته باشید ، تمامی اسناد “مانند پروفرما و دیگر اسناد” به نام شما صادر میشود و اما اگر کارت بازرگانی نداشته باشید باید از یک شرکت بازرگانی راهنمایی و خدمات بگیرید

ثبت سفارش در وزارت بازرگانی را باید قبل از پرداخت انجام دهید.

سپس باید ایران کد و مجوز های اولیه استاندارد را دریافت کنید .

بعد از آن انجام پیش پرداخت طبق توافقات انجام میشود . و سپس باید پیگیری تولید کالا و بازرسی قبل از انجام حمل و نقل را انجام دهید .

هماهنگی های حمل و نقل کالا را انجام دهید و پیش نویس اسناد حمل را کنترل نمایید . و اصل اسناد حمل را از فروشنده دریافت کنید. رسیدن کالا به گمرک را بررسی نمایید و اسناد کشتیرانی یا و… را دریافت کنید .

سپس اسناد تامین ارز و اسناد بازرسی را دریافت کنید . دریافت مجوزهای لازم از سازمان های ذیربط که پس از ورود کالا باید دریافت گردد که باید قبل از انجام واردات ، مراحل اداری انها را انجام داده باشید .

همچنین اگر لازم است ، کالا را به سایر گمرکات ترانزیت کنید . مدارک و توضیحات کامل کالا را جهت انجام امور ترخیص آماده کرده و مراحل ترخیص کالا را انجام دهید .

در این بین هزینه های حقوق و عوارض گمرکی و سایر هزینه های مرتبط با ترخیص کالا را پرداخت نمایید . بعد از ترخیص ، کالا به انبار حمل میشود و تعهدات ارزی و یا تعهدات مالیاتی را نیز باید پرداخت نمایید .

مراحل واردات كالا از چين , مراحل واردات كالا از چين با سرمايه كم , مراحل قدم به قدم واردات كالا , واردات كالا , واردات كالا از چين , مراحل قدم به قدم واردات از چين , چگونه از چين كالا وارد كنيم , چگونگي واردات كالا , شركت واردات از چين , راهنما واردات از چين , آموزش بازرگاني , نحوه واردات از چين